Venku se začíná pomalu, ale jistě ochlazovat, listí se zabarvuje do rozmanitých tónů a přichází období, kdy příroda začíná odpočívat. A protože i my jsme její součástí, nastávající čas vyzývá třeba i k tomu, abychom se zachumlaly do deky, uvařily si lahodný čaj a nechaly se inspirovat nějakým zajímavým filmem. Víte, že uvnitř si také všechny nosíme svou bohyni? A tak tu dnes máme  inspiraci na 3 filmy z různých kultur a dob, které pomáhají naší bohyni probouzet. Těším se, až budeme moci přidat i české Žítkovské bohyně! Které z filmů pro bohyně jsou vaše oblíbené?

Pramen žen

Pramen žen je opravdu krásný příběh o síle ženské solidarity. O tom, že když ženy přestanou být rivalkami, ale naopak spojí své síly, stanou se skutečně mocnými. A také o tom, jak důležitá a pro všechny prospívající je i podpora mužů.

Děj filmu nás zavádí do malé vesničky kdesi mezi severní Afrikou a Arabským poloostrovem. Ženy zde chodí pro vodu k prameni, který se nachází vysoko v horách, zatímco muži klábosí a pokuřují vodní dýmky v místní kavárně. Tuto nerovnou tradici hodlá zlomit mladá Lejla, která navrhne ostatním ženám zahájit „stávku v lásce“. Film je moderním zpracováním Lysistraty od řeckého dramatika Aristofana.

Mlhy Avalonu

Každá žena je vědma. Mystický příběh a legenda mimo jiné i o tom, že díky využití svých božských schopností lze měnit chod událostí života a tím i dějiny.

Do země, rozdělené svárem stoupenců bohyně Avalonu a přívrženců křesťanství, vtrhli saští barbaři a bez milosti zabíjeli jedny i druhé. Bylo nutno najít silného vladaře, který by dokázal sjednotit zemi dřív, než ji ovládnou barbaři. Proto se spojí Vivian, nejvyšší kněžka pohanské bohyně, s kouzelníkem Merlinem a obrátí se na Igraine, vévodkyni z Cornwallu, která se má stát matkou vyvoleného krále. Otcem však nemá být její manžel Gorlois, ale muž se znamením draka, rytíř Uther, kterého jí Gorlois představí na zasedání rady. Ten se také s pomocí intrik a kouzel opravdu stane otcem malého Artuše. Chlapec se starší nevlastní sestrou Morgaine se stane nejdůležitější postavou ve hře Vivian a Merlina. Ještě jako děti jsou odvedeni od rodičů, a zatímco Vivian vychovává Morgaine jako svou nástupkyni, Merlin připravuje Artuše pro roli krále. Po Utherově smrti se stane králem, když přísahá věrnost bohyni Avalonu a získá její podporu i magický meč Excalibur, s jehož pomocí zasáhne do bitvy proti Sasům a zvrátí její výsledek na stranu Britů. Při korunovaci slíbí věrnost Avalonu i Bohu a vezme si za ženu křesťanskou princeznu Guinever. Lid je nadšen a zdá se, že nastává nová éra.

Gejša

Tento film skutečně uchvacuje nejen krásným zpracováním, ale i silným příběhem. Přináší poselství, že bez ohledu na to, v jakých podmínkách vyrůstáme, můžeme díky své esenci a vnitřní síle zazářit.

Příběh filmu, který je zasazen do tajemného a exotického světa, jenž si dodnes uchovává své kouzlo, se odehrává v letech před Druhou světovou válkou, kdy je malá japonská holčička odtržena od svých chudých rodičů, aby pracovala jako gejša. Přestože má v domě nebezpečnou rivalku, které se téměř podaří zlomit její vůli, vyroste z malé dívky legendární gejša Sayuri. Krásné a zkušené Sayuri se daří okouzlit nejmocnější muže své doby, avšak sužuje ji tajná láska k muži, který je mimo její dosah.

Části textu převzaty z ČSFD.cz a Tarak.cz 

Chcete svojí bohyni probudit i aktivnějším způsobem? Přijďte na Mystický tanec s ADEL 🙂