3alphonse-mucha-the-four-seasonsNaše matka Země je tak moudrá. Neochvějně zachovává své cykly a rytmy, principy života. Ve svých cyklech již celé věky střídá den a noc, fáze měsíce, roční období, slunovrat a rovnodennost, každý kalendářní rok oběhne okolo Slunce, které se na obloze vrátí na stejnou polohu.

Menší cykly spadají do větších, větší do ještě větších a vznikají dokonalé fraktálové struktury, kde každá menší část obsahuje všechny části celku. Jaké to je představit si, že my lidé jsme se svými cykly a rytmy součásti tohoto rozsáhlého systému?

Moudrá žena, která je ve spojení s matkou Zemí, to vnímá. Prostřednictvím svého těla a propojení se svým lůnem dokáže rozpoznat, v jaké fázi cyklu se nachází a může se rozhodnout, jaký rytmus zvolí, aby podpořila přirozený proud života a tím i sama sebe. To je to, co jí pomáhá zářit.

Jaké jsou 4 týdenní fáze, díky kterým může každá žena vědomě řídit a přizpůsobovat svůj životní rytmus a věnovat se aktivitám a tématům, které podporuje její aktuální naladění a energie?

JaroJSEM VE FÁZI PANNY (preovulační fáze, po ukončení menstruace)

V mém životě nastává Jaro, ze kterého se radostně těším. Má energie je vyzařující, čistá, svěží, nevinná a lehká. Cítím se mladistvě, jsem optimistická a mám chuť puštět se do nových projektů, které raší jako zelené výhonky nových rostlin. Má mysl je ostrá a tak jsem soustředěná a rozhodná, dokážu si stanovit priority. Protože se celkově cítím dynamicky a odvážně, ráda s vyrazím do společnosti, abych sdílela své podněty s ostatními. Přitahuji pozornost mužů a mám mimořádný talent k flirtování.

LetoJSEM VE FÁZI MATKY (ovulační fáze)

Přichází Léto a já starostlivě pečuji o zasazené rostlinky svých nápadů, o své bližní a přátele, s trpělivostí tvořím a podporuji. Vyzařuji se zaměřením na ostatní, jsem emocionálně i mentálně vyrovnaná, dospělá, souzním s přírodou. Mám chuť se milovat a prožívám pocity hluboké lásky, chci rozdávat něhu. Má touha zhmotňovat nové projekty (nebo i nový život) je na svém vrcholu. Mé tělo je v nejvyšším rozkvětu a propojení s ním mi dovoluje hlouběji vnímat mé pocity.

PodzimJSEM VE FÁZI KOUZELNICE (předmentstruační fáze)

Po slunečném Létě nastáva Podzim a má energie začíná směřovat více dovnitř. Cítím potřebu zvýšit svou dobu odpočinku a  poskytnout tělu prostor pro regeneraci, i když má mysl je tak činorodá, že je někdy těžké doopravdy vypnout nebo soustředit se. Když nasednu na vlnu intuice, vhledu a schopnosti vytvářet silné vize, mohu této fáze skutečně mocně využít. Vím, že v opačném případě by má energie mohla být i ničivá. Protože je tato fáze náročná pro mě i mé okolí a emoce jsou divoké, raději se učím, kouzlím, uklízím uvnitř i venku a objevuji magickou moc své sexuality.

ZimaJSEM VE FÁZI VĚDMY (menstruační fáze)

Zima je tu a já se stahuji do ústranní. Více sním, více spím. Přesto že jsem více uvnitř než venku, cítím jednotu a celistvost. Dopřávám si odpočinku, vnímám své potřeby, jsem k sobě vlídná a respektuji, že mám méně vitální energie. A tak odpouštím, opouštím staré, aby mohlo přijít to nové. Uvědomuji si, vědomé splývá s podvědomým a díky empatii mám možnost hlubokých vhledů. Jsem spirituální žena, vědomá vědma. A taky vím, že po Zimě přijde opět Jaro.

A slovo na závěr? Respektujme svůj přirozený ženský cyklus, naučme se s nimi pracovat, přizpůsobovat mu svůj rytmus a vězme, že není radno snažit se býti Pannou, když jsme zrovna ve fázi Vědmy 🙂

Zdroj: ADEL pro Magazín ŽENY sro