Tento intro workshop je přínosem každého, kdo by rád ke svému dechu přistupoval vědomě a chce s ním začít aktivně pracovat, nebo s ním již pracuje a hledá novou inspiraci a rozšíření možností. Nabízí mnoho AHA momentů, důležitých informací, souvislostí i praktických cvičení. Pro klienty individuální terapie je skvělým představením a zároveň doplňkem, který může znásobit účinky celé spolupráce.


„Víš o tom, že slovo INSPIRACE je odvozeno od latinského INSPIRATIO, což znamená  NADECHNUTÍ? Už ano! Jenže mnoho dalších lidí to neví…a přitom to tolik vysvětluje…a to je teprve začátek! :)“ ADEL

Je fajn, pokud řešíš to, co jíš a nebo jestli máš dostatečný pitný režim. Pokud ale zaostává pozornost k dýchání, zbytečně házíš velkou část svého úsilí do koše. A to by byla velká škoda!

Vždyť za minutu se nadechneš zhruba 12x a vzduch je Tvojí primární živinou, která zásadním způsobem určuje  kvalitu Tvého života.

Že to dává smysl? Tak tedy přijmi srdečné pozvání na workshop NaDECHni se (do) života!


TO, JAK ZDRAVĚ ČI NEZDRAVĚ DÝCHÁŠ, OVLIVŇUJE NAPŘÍKLAD:

 • kolik máš ve svém životě energie, síly a vitality
 • jak bystrá je Tvá mysl, jak se umíš nejen koncentrovat, ale i uvolnit a odpočívat
 • jak dokážeš zpracovávat své emoce a jaké nálady prožíváš
 • efektivitu Tvého metabolismu, tím pádem i váhu a celkovou kondici
 • mnoho dalšího, co by Tě vůbec nenapadlo! 🙂

Během práce sama na sobě i při četných setkáních s klienty jsem měla možnost přesvědčit se, že někdy v životě zbytečně hledáme složitá řešení k tomu, abychom se cítili lépe. A přitom je krok vedoucí k významné pozitivní změně jedno-duchý – stačí si vzpomenout, jak se zdravě nadechnout do života a  osvobodit své dýchání zpátky do rovnováhy.

Tento workshop  jsem pro Tebe sestavila na základě svých letitých zkušeností, které jsem získala díky své vášni – freedivingu (potápění na nádech), kterému se věnuji i jako instruktorka. Důležitým nástrojem, který v souvislosti s dechem aktivně využívám je i Rebirthing Breathwork, tzv. „energetické dýchání“ a Buteyko Breathing Method – účinná metoda směřující k návratu ke zdravému dechovému mechanismu, která je prověřená klinickými studiemi a celosvětově doporučovaná i několika asociacemi zaměřenými na léčbu onemocnění dýchacích cest. Ráda Ti představím výběr toho, co doopravdy funguje, což jsem si měla možnost ověřit nejen na sobě, ale i při práci s dalšími lidmi.

V uplynulých letech jsem se svým dechem měla možnost zakusit i soutěžní atmosféru, když jsem se úspěšně účastnila Mistrovství ČR ve freedivingu a svůj dech a mysl jsem se naučila ovládat natolik, že jsem (prozatím) své limity posunula na 6 minut zádrže dechu a 60 metrů hloubkový ponor bez přístroje. Dovolím si tvrdit, že takové zkušenosti mnoho lektorů dechu nemá…a i v tom je tento kurz unikátní.


CO TĚ ČEKÁ?

 • Povíme si důležité informace a souvislosti o našem dýchání v návaznosti na naše tělo, mysl i duši
  • zdravé vs. nezdravé dýchání
  • rozdíly v dýchání nosem a pusou
  • vliv dýchání na vývoj člověka počínaje zrozením
  • osvětlení mýtů či mylně chápaných informací týkajících se nedostatečného vs. hlubokého dýchání, náhledy na různé dechové techniky
 • Zažijeme řadu konkrétních a praktických cvičení, která jsou použitelná v běžném životě:
  • diagnostika aktuální kondice a rovnováhy dechu
  • dechová mindfulness – relaxace, koncentrace a harmonizace, redukce stresu
  • jak prakticky na zacpaný nos či různé dechové obtíže
  • ovládnutí svého dechu
 • Využijeme i potenciálu zádrže dechu – cvičení, které nám pomáhá objevovat a posunovat naše limity, posilovat vůli, podpořit tělo v redukci stresu a navození celkové pohody 
 • Seznámíme se s esenciálními oleji, které příznivě ovlivňují naše dýchání

Workshop je vhodný pro všechny, kdo cítí, že potřebují na svém dechu zapracovat, nebo mají zdravotní obtíže souvisejících s dýcháním a rádi by se dozvěděli o alternativních metodách, jak zlepšit svůj zdravotní stav bez použití léků. Vhodné též pro ty, kdo se chtějí naučit něco nového, jsou otevření novým úhlům pohledu, celostnímu přístupu, vlastnímu prožitku a hlavně…těm, kdo chtějí pozitivně ovlivnit celý svůj život. Sejdeme se v komorní skupině tak, aby každý z účastníků měl prostor pro svá osobní témata a dotazy.

Workshop není vhodný pro ty, kteří už všude byli, všechno vědí, jsou daleko před ostatními a jen se o tom potřebují ujistit a dále také pro ty, kdo nejsou ochotní zavázat se sami sobě k aplikaci naučeného v praxi 🙂

Příjemnou součástí mých akcí je i to, že se na nich podporují – sdílejí – propojují lidé, kteří se mohou navzájem obohatit. Říkám tomu netcoaching.


TERMÍNY, MÍSTO KONÁNÍ A DALŠÍ POKYNY

Aktuální termíny a místa konání nelezneš v Kalendáři akcí


WORKSHOP NADECHNI SE (DO) ŽIVOTA

samostatně 900,- Kč, opakovaná účast 600,- Kč


číslo účtu 670100-2210534421/6210, variabilní symbol = Tvé telefonní číslo. Tvé místo Ti bude zarezervováno na základě vyplněného rezervačního formuláře a zaslané platby.

V případě, že se workshopu nebudeš moci z vážných důvodů zúčastnit, lze po dohodě převést kurzovné na jiný termín, případně vyčerpat za jiné služby, které poskytuji, či vrátit. Vždy je pro mne důležitá oboustranná spokojenost, lidský přístup a vzájemný respekt.

 

Mám chuť do toho jít

Tato událost se koná v individuálních termínech na základě vzájemné domluvy, nebo aktuálně není vypsaný konkrétní termín. Svou preferenci stačí uvést do poznámky níže.

Zpět na kalendář akcí