„Freediving je o tichosti. Tichosti, která přichází ze samotného nitra.“ — Jacques Mayol


Foto: Freediver Mandy-Rae Cruickshank, The Cove documentary
Foto: Freediver Mandy-Rae Cruickshank, The Cove documentary

Zajímá Tě Tvůj skutečný potenciál, objevuješ s oblibou hloubku života, miluješ Vodu a podvodní svět, jsi zvídavá duše, která je na cestě ke svobodě?

Zhluboka se naDECHni…

Možná si pamatuješ film Magická hlubina…ty nádherné odstíny modré, dobrodružství, krásy podmořského světa…nebo si se alespoň jako dítě zkoušel/a potápět ve vaně se sourozencem a jsi vodní živel? Plavat s delfíny, být lovkyní perel, vznášet se na hladině, objevovat korálové zahrady i svou vlastní vnitřní krajinu…překonávat limity a stát se pánem či paní své mysli i těla, nahlédnout do duše…to vše je freediving….neboli potápění na nádech.


„Voda je velmi moudrá učitelka. Pod hladinou nic neschováš. Dostáváš okamžitou zpětnou vazbu o stavu Tvé mysli, efektivitě Tvého dechu i schopnosti zvládat své tělo a emoce.“


Přijmi srdečné pozvání na cestu k sebepoznání, odhalení nových rozměrů a prožitků v podvodní říši, které mění pohled na svět…


Kde?    Aquapark Čestlice, potápěčská jáma

Jak to  bude probíhat?

Tento základní workshop tvoří úvod a  přivítání ve světě freedivingu pro nováčky, kteří by freediving rádi vyzkoušeli na vlastní kůži. Je vhodný i pro přístrojové potápěče, kteří chtějí zdokonalit své podvodní dovednosti a objevit nový rozměr. V případě zájmu je možnost pokračovat v certifikovaném kurzu (Indoor Freediver, Level I nebo II) s ADEL za zvýhodněných podmínek s tím, že obsah tohoto kurzu bude započítán.

Sejdeme se individuálně či malé skupince a společně budeme prozkoumávat kouzlo vody a moudrost vlastního těla. Povíme si více o elementech Vody a Vzduchu, zadržíme společně dech a budeme poznávat a posouvat své hranice, relaxovat, uvolňovat své tělo i mysl a klesat do hlubin vlastní duše na jeden nádech.

Abys získal/a potřebnou průpravu pro radostné zážitky, povíme si ta nejzákladnější pravidla freedivingu vč. fyziologie, vyrovnávání tlaku, bezpečnosti při pobytu ve vodě. Náš čas nad vodou i pod vodou bude zahrnovat jak technickou, tak zábavou část, to vše s přihlédnutím k individuálním potřebám.

Budeš mít možnost vyzkoušet si potopit se na dno potápěčské jámy do hloubky 8 metrů na nádech – prozradím Ti, jak na to.

Pro radost jako upomínku vyhotovím v případě zájmu i podvodní foto/video.

12898372_10153778423673612_1821829998555506160_oLektorka: ADEL – průvodkyně celostního rozvoje, facilitátorka zastřešující MYSTICKÝ TANEC v ČR (MYSTICAL DANCE®) a jako jedna z mála žen také instruktorka freedivingu u mezinárodně uznávané společnosti Apnea Academy. Během svých workshopů i individuálních sezení čerpám i z výcviku ve vedení OSHO meditací a dle potřeby využívám široké škály metod a přístupů – mým hlavním nástrojem se stala terapeutická práce s dechem – Rebirthing Breathwork, u mysli se jedná zejména o koučink a práci s metaforou, u těla o  poznatky biodynamiky, aromaterapie, zapojení smyslů, fyzických cvičení a očistných technik, na úrovni duše provázených meditací či relaxací a práci s jemnohmotnou energií a intuicí.

Na nádech jsem se zatím potopila do hloubky 60 metrů a dech jsem zadržela nejdéle na 6 minut. Jsem Voda.


Vybavení:  Kromě trochy té odvahy, plavek a ručníku budeš potřebovat také potapěčské ABC, tedy masku, šnorchl, ploutve – zapůjčení lze po dohodě zajistit. Se vším Tě naučím správně zacházet 🙂
Workshop probíhá v češtině nebo v angličtině. Pro případ, že se máš zájem zúčastnit se skupinového workshopu, ale nemáš s kým, uveď tuto informaci do poznámky – zkusíme to dát společně dohromady 🙂

Cena: SKUPINKA 3-4 OSOBY 1.200,- Kč/OSOBA

zahrnuje: 1 hod. teorie/strečink/relaxace, 2 hod. vstup potápěčská jáma, poplatek za instruktora

po dohodě lze k platbě částečně využít Flexipass

Pro případ, že by Ti žádný z nabízených termínů nevyhovoval, je i možnost individuálního či skupinového workshopu v  termínu na míru – info a rezervace ZDE.


Kompletní informace o freedivingu s ADEL:

Video z ochutnávky freedivingu:

Mám chuť do toho jít

Tato událost se koná v individuálních termínech na základě vzájemné domluvy, nebo aktuálně není vypsaný konkrétní termín. Svou preferenci stačí uvést do poznámky níže.

Zpět na kalendář akcí