image_52720Slovo slunovrat, v angličtině též „solstice“, původem pochází z latinského „sol“, tedy Slunce a „sistere“, v překladu „stát bez pohybu“.

V okamžiku nejdelší noci v roce se zdá, jako by Slunce a Měsíc přestali na chvíli putovat po hvězdné obloze.
Opakující se pravidelně každým rokem, tento jev stejně jako mnoho jiných poukazuje na cykličnost a řád celého vesmíru.
 

Zimní slunovrat je momentem, kdy Slunce vstoupí do znamení Kozoroha a v letošním roce vychází na úterý 22.prosince v 05:48h


Podle poselství a tradic mnoha nejrůznějších kultur je tomuto času přikládán velký význam, který v sobě nese úžasný potenciál.
Je pro nás pozvánkou k zastavení se, spojení se svou duší a magickou energií, která se nám prostřednictvím Země a jejích světelných portálů otevírá. Energie hřejivého Slunce k nám opět začíná naklánět svou vlídnou tvář.
 
Země vydává své poklady, příroda kouzlí, přítomnost splývá s budoucností, čas přestává existovat.
 
Oslavujme uvědomění, že jsme součástí jednoho velkého celku, neustále se měnícího v nekonečném cyklu zrození a smrti. Respektujme přirozené cykly a rytmy Země, přírody, svého těla, každé naší buňky. Utišme se, naslouchejme hlubší moudrosti, pozorujme.
 
Teprve po prožití té nejdelší noci je ten pravý moment opět uvítat Světlo.To, které k nám začíná ve zvýšených kvantitách a frekvencích proudit.
 
Otevřeme se jeho proudům, zapalme si svíčku, s vděčností sledujme její plamen.
 
Je čas být, spočinout v živoucí vizi a emocích, které v nás vyvolává. Je čas přát si z hloubi duše, v souladu se svou podstatou, v zájmu vyššího záměru, v propojení se Zdrojem.
 
Uvítejme příležitost vydat se na čerstvý vzduch, procházku na své oblíbené místo v přírodě… láskyplně pociťujme jeho energii. Jakýkoliv symbol, který si přineseme domů (větvička, kamínek na oltář…) nám bude připomínat novou, právě nastávající etapu.
 
Sdílejme, s úsměvem dávejme a prožívejme hojnost, se svými bližními i neznámými.
 
Právě tady a teď se nacházíme v momentu, kdy spoluvytváříme svou budoucnost. A tak vytvářejme ze srdce, v čistotě, radosti a jedno-duchosti.
 
Rituály jsou našimi pomocníky. Díky nim přikládáme událostem našich životů na významu a podporujeme zvyšování svého vědomí.
 
S láskou ADEL