“Naše duše ve spojení s tlukotem vlastního srdce vytváří ty nejkrásnější choreografie. Je to Mystický tanec života.” Adel


Plamen svíčky, energie kruhu, vůně esenciálních olejů, skupina duší… vibrace hudby začíná pohybovat každou buňkou ve Tvém těle a Ty se pomalu stáváš vlastním pozorovatelem. Nyní se můžeš osvobodit, nyní můžeš nechat své tělo tančit se svou duší.

Mystický tanec (MT) vychází z mezinárodního konceptu MYSTICAL DANCE®, jehož zakladatelkou je moudrá žena a učitelka Monika Nataraj. Mám tu čest, že jsem od roku 2014 první aktivní facilitátorkou zastřešující Mystický tanec své domovské krajině, České Republice.

MT začíná tam, kde končí výuka choreografie. Je vstupní branou k hlubokým prožitkům, transformaci, harmonizaci i pravidelné očistě na úrovni těla, duše i mysli. Říkám tomu moderní mystika a vnímám, že jak čas běží, tak společně se mnou  prochází svým vývojem.

Je to cesta sebe-poznání, sebe-vědomí a celostního rozvoje…cesta odvahy, osobní jedinečnosti a svobody, při které probouzíme esenci ženskosti.


“Nepotřebuješ “umět” tančit, není to o choreografii…je to o propojení se zdrojem, s vnitřní moudrostí a Tvými dary a potenciálem…”


Ptáš se, jestli je to pro Tebe?

Odpověď je ANO, pokud to tak cítíš ve svém srdci. Pravděpodobně hledáš:

účinnou a zároveň příjemnou cestu k vlastní transformaci

celkovou energetickou harmonizaci a očistu, redukci stresu

prostředek k jemnému uvolnění a rozpouštění emočních bloků a nánosů, hlubokou relaxaci

zvyšování sebeuvědomění, vnímavosti a intuice, rozvoj osobního potenciálu – aktivaci vlastní jedinečnosti a darů

návrat do těla a propojení s ním, rozvoj smyslů, zlepšení fyzické i duševní kondice

propojení s vlastní (nejen) ženskou podstatou

více radosti, odvahy a spontánnosti v životě

spirituální a mystické prožitky


Co tančíme?

5 elementů

chakra dance

meditační léčivý večer

dynamická taneční meditace inspirovaná Oshem/Veereshem

archetypy, polarity a rytmy, silová zvířata, vize, emoce, intuice, rituální tance – guedra, dervišové

seberozvojový a pohybový cyklus životní metamorfózy pro ženy – 5 elementů

intenzivní workshop Chakra dance


Aktuální termíny lekcí a workshopů

Tanči v rytmu srdce


Jak Tě tato praxe podpoří na cestě?

Když se podívám na vlastní zkušenost, mohu s jistotou říci, že MT významně posunul mou osobní transformaci. Spojila jsem se  se svou vnitřní alchymistkou a léčitelkou, svou ženskou polaritou, setřásla staré nefunkční vzorce a negativní emoce, naučila se hluboce relaxovat, nechat odejít, stát se sama sebou a zářit svůj vlastní příběh. Postupně přijímám nejen své světlo a dary, ale také svou temnotu. Cesta k mystickým momentům, toku jemnohmotných energií, uzdravení a intuici je otevřená a fyzický obraz mého těla reflektuje harmonii uvnitř.