Všichni máme své světlo a všichni máme svou temnou stranu.

Často se mylně domníváme, že jedno je špatné a druhé dobré. Ve skutečnosti ale nejde o nic jiného, než o + a -. Plus není dobré ani špatné, je to „jen“ +. Mínus není dobré ani špatné, je to „jen“ -. Yin a Yang, mužské a ženské, solární a lunární, chcete-li. Jsme to jen my sami, kdo jim přikládáme význam.

Temno je tam, kam padá stín. Je to plocha, která není osvícena vědomím. Když v temné místnosti zapálíme sirku, vznikne vlivem našeho záměru a spolupráce elementů světlo.

Oheň je dynamická světelná energie, která je koncentrována v jednom místě. Je to stejná krajina, na kterou ve dne padá světlo a v noci tma.

Je to i stejná krajina naší duše, kde to, co bývalo temné se může stát světlým a to co bývalo světlé může potemnět. A nejsilnějšími nástroji, jak se naučit s oběma aspekty pracovat, jsou naše vědomí, naše pozornost a pochopení základních principů přírody, jejích cyklů a rytmů, nekonečných fraktálů. A tak uvítejme den i noc, světlé i temné, mužské i ženské…to, co dohromady vytváří jednotu Nejlepší způsob, jak se učit, je dovolit si plně prožívat…ten, kdo prožívá, pochopí.

Ten kdo prožívá, nepotřebuje racionální vysvětlení, protože si jej nese uvnitř.

ADEL