Recipe_for_B2B_Sales_Success-smV poslední době mne ze všech možných stran provází otázka, co je to úspěch a jaký je zaručený recept, jak ho v životě a v práci dosáhnout.

Úspěšný člověk, podnikatel, sportovec, projekt, úspěšná rodina, život…zkrátka jako ze škatulky.
Úspěch se v dnešní době cení a zdá se být důležitým faktorem, kterému mnozí z nás přikládají velkou váhu.
Jak to ale vlastně s tím úspěchem je, když už je to takové žhavé téma…?
Za dobu, co se úspěchem pracovně i osobně zabývám, jsem vypozorovala hned několik zajímavých skutečností, které s Vám nabízím prostřednictvím tohoto článku. Vezměte si z něj to, co je pro Vás aktuální.
Všimla jsem si, že lidé často nejrůznějšími měřítky hodnotí a porovnávají, jak moc jsou ostatní úspěšní, jestli mají úspěchu víc nebo míň a co všechno se jim daří nebo nedaří. Následně podle toho hodnotí sami sebe. Ano, sama jsem do téhle pasti mnohokrát “úspěšně” spadla! Jenže k čemu to celé ve skutečnosti vede? Výsledkem ve finále není nic jiného, než ukotvení vlastní pozice. Jsem lepší nebo horší než někdo jiný a podle toho se cítím. Rozjíždí se velkolepá hra, která nemá ani vítěze, ani poražené. Snadno v rámci této hry necháváme ovládnout potřebami ega, které směřuje stále k novým a novým metám v budoucnosti, znovu a znovu porovnává, touží po uznání, zvyšuje nároky, chce víc a víc a nenechá nás v klidu…je to pěkná fuška a máme dokonale zavaříno…

Zastavme se na chvilku!

Možná jsme to s tím úspěchem jenom uspěchali, nic víc.  Jíme polévku, aniž bychom se podívali, z čeho je vlastně uvařená.
Co takhle  vytvořit delikatesu? Třeba následovně:

1. Úspěch je pro každého jiný, jedinečný recept se souhrnem ingrediencí, podle kterého uvaří to, co bude chutnat a prospívat právě jemu.

2. Úspěch je být v souladu sám se sebou, se svými hodnotami, tady a teď.

3. Úspěch = Štěstí; Štěstí = Úspěch.

Třetí bod je pro mě osvědčenou formulí, která ukazuje, zda jsou ingredience nastaveny v souladu.
Vyplývá ze základního principu, který říká, že každý z nás touží primárně po štěstí, které je z pohledu stavu vědomí výš, než jen samotný úspěch.
Zkuste si takový malý test – jak se cítíte, když jste šťastní? A jak se cítíte, když jste úspěšní? V čem je rozdíl?
Pokud vycházíme z toho, že máme ingredience úspěchu stanoveny v souladu s tím, abychom byli šťastní, platí obě formule.
V případě, že bychom měli potíže ztotožnit se s variantou ÚSPĚCH = ŠTĚSTÍ, znamená to pouze to, že nemáme soulad mezi ingrediencemi, které nás nejen k úspěchu, ale i ke štěstí dovedou. Je čas změnit nastavení našeho kompasu hodnot a s tím spojených myšlenek, pocitů a činů. Taková změna je procesem, který vyžaduje odvahu, odhodlání, energii a motivaci.
Začít aplikovat v praxi následující 3 kroky Vám přinese první  výsledky. Začněte tím, na který máte zrovna chuť. A pamatujte, že bez praxe to nepůjde!

Krok č. 1 – Přestaňte porovnávat, co si je rovno

Teprve když přejdeme od ega k srdci, přestaneme porovnávat a otevřou se nám nové obzory. Zahrnují více lásky, energie, lehkosti a uvolnění zevnitř. Porovnávání ztrácí význam. Pokud dokážeme projevit dostatečnou lásku sobě, je to skvělý začátek. Jen tak totiž můžeme následně přistupovat s větší láskou, vlídností a pochopením i ke svému okolí. Jaképak sobectví – je to cesta k rovnováze.

Krok č. 2 – Nespěchejte za úspěchem – je tady a teď

Úspěch nám leží neustále u nohou. Ale vidíme jej doopravdy? A chceme jej vidět? Úspěch není v minulosti, ta je jen v naší hlavě. Stejně tak není ani v budoucnosti, ve vzdušných zámcích, v “až jednou…”. Jen pokud dokážeme žít přítomným okamžikem, uvědomíme si, že úspěch vždy byl, je a bude jen tady a teď. Nic víc, nic míň.

Krok č. 3 – Odvažte se být tím, kdo doopravdy jste

Čím dříve to uděláte, tím lépe. Je to Váš život. A život nečeká – nemá čas. Mnoho lidí tráví příliš mnoho času tím, že se omlouvají za svojí existenci nebo žijí životy podle scénáře někoho jiného. Zbavte se omezujících přesvědčení, propusťte oslabující emoce, objevte svojí sílu. Nejspíš jste už zjistili, že stejně nemáte co ztratit! Když budete doopravdy chtít, cesta se najde. Je čas se na ní vydat.

”Jenom jediné znemožňuje sen: strach z neúspěchu.” Paulo Coelho, Alchymista

Přeji Vám slunečné léto,