IMG_0009„Freediving, neboli nádechové potápění, je jednou z úžasných cest k sebepoznání a osobnímu růstu. Je to návrat k primárním zdrojům. V kombinací s prvky jemné vodní terapie významně přispívá k našemu fyzickému i duševnímu zdraví.“

Věděli jste, že se za minutu nadechneme přibližně 12x a že okolo 70% našich těl tvoří voda, což je zhruba stejný poměr, jaký je obsažen na naší planetě?

Vzduch a voda – 2 hlavní výživové kanály pro naší existenci ve fyzickém světě. Ale kolik své pozornosti jim doopravdy věnujeme ve svém každodenním životě?

Moment, kdy se zastaví Tvůj dech, je momentem tichosti, která obsahuje vše. Noříš se do hlubin svého vědomí, nasloucháš kolektivní moudrosti, stáváš se jedním s celkem.

Každá buňka ve Tvém těle se naladí na vibraci vody, která Tě obklopuje. Můžeš se stát mořskou bytostí, mluvit s delfíny, velrybami, želvami. Nacházíš se v naprosté bdělosti, tady a teď, bez minulosti a budoucnosti. Vnímáš přítomnost všeho i ničeho, co kdy může být.


LÁKÁ TĚ VODA A PŘEMÝŠLÍŠ, JAK NEJLÉPE ZAČÍT? TVŮJ PRVNÍ KROK – 3HOD. WORKSHOP V ELEMENTU VODY –  FREEDIVING A DECH

UKAŽ DETAILYPři freedivingu se potápíme jak do hloubky, tak plaveme na dálku nebo zadržujeme dech na hladině bez pohybu.


„Pod vodou se neschováš. Voda Ti dává okamžitou zpětnou vazbu o stavu Tvé mysli, efektivitě Tvého dechu i schopnosti zvládat své tělo a emoce.“


V ČEM JE FREEDIVING SUPER A CO UMOŽŇUJE?

  • pochopení základních principů fungování Tvého těla a jeho fyziologie
  • osvojení zdravého dýchání i významné zvýšení množství vitální energie a podporu metabolismu
  • redukci stresu a zvýšenou schopnost nejen relaxace, ale i koncentrace
  • zlepšení flexibility nejen těla (strečink, prvky jógy), ale i mysli (mentální cvičení)
  • posílení vůle, disciplíny, pochopení principu hranic a jejich posunování na vlasní kůži – jak dlouho myslíš, že vydržíš bez dechu?
  • osvojení mentálních a relaxačních technik/meditace, které jsou snadno využitelné i v každodenním životě
  • prožívání přítomnosti tady a teď, zvyšování vědomí a schopnosti zpracovávat emoce
  • větší radost, svobodu a bezpečnost při pobytu ve vodě

Je i velice nápomocnou kompenzací pro hektický „manažerský“ život a v některých případech se v kombinaci s jemnou vodní terapií daří i zpracování strachu z vody a traumat s vodou spojených.


Každý by si měl dovolit být sám sebou

Zkušenost s freedivingem spustila mou osobní metamorfózu. Pomohla mi spojit se sama se sebou, se svým dechem a s vodou. Zklidnit se, relaxovat, meditovat, pocítit hlubokou harmonii. Překonat vlastní strachy a posílit svou vůli. Porozumět přirozeným cyklům, potenciálu a bariérám mysli.

Vnímám jej jako vnitřní cestu vnějšími světy – ke skutečně svobodnému freedivingu je třeba nechat plynout naše emoce, omezující koncepty, naučit se pracovat s vlastním tělem a myslí a objevit své přirozené schopnosti. A duše k nám začne mluvit.

Byla doba, kdy jsem se freedivingu věnovala s čirou radostí a byla také doba, kdy jsem se honila za výkony, abych potěšila své ego. Poté, co jsem si splnila cíl 6 minut statické aponoe a 60 metrů hloubkový ponor s monoploutví, pochopila jsem, že ego chce neustále více…a rozhodla jsem se upřednostnit radost 🙂

TĚŠÍM SE S TEBOU DO HLUBIN – BEZ BUBLIN 🙂