SVĚŽÍ VÍTR DO PLACHET 2017 – jachting a relaxační freediving v Řecku ve spolupráci s GAIA SAIL v týdnech:


  • 17.6. – 24.6. – mix ženy a muži – páry


  • 24.6. – 1.7. – mix ženy a muži – páry


Neformální akce pro přátelé a spřízněné duše – zkrátka pro ty, kdo jsou NA STEJNÉ VLNĚ

Na programu je kromě jachtění, relaxu a prostoru pro ozdravení těla i ducha také zasvěcení do kouzel freedivingu a návštěva krásných míst, jako je třeba Aegina – Chrám bohyně Afaie nebo Poseidonův chrám… podle toho, co nám přinese moře, co přinese život… A abych nezapomněla…v tomhle termínu prý bývají pravidelně k vidění delfíni…budu je určitě volat, abych se s nimi domluvila na návštěvě…jsem optimistická…


Oblast plavby:

Řecko – Sarónský záliv, Kyklády, Egejské moře, pobřeží Peloponésu. Trasa plavby vždy záleží na délce pobytu a na počasí. Kapitán se snaží vyhovět posádce v jejich požadavcích a přáních (města, památky, zátoky, pláže…), ale konečné rozhodnutí je vždy na kapitánovi z důvodu bezpečnosti plavby.

Loď vyplouvá většinou z Porosu, krásného městečka na ostrově jižně od Atén, kam jezdí trajekty.


Loď, na které poplujeme: GAIA

  • SAS Vektor 401, rok výroby 2001
  • Max. délka 12,1 m, max. šířka 3,9 m, ponor 1,7 m, Motor Yanmar 40hp
  • Bermudské oplachtění – hlavní plachta refovaná do stěžně, přední plachta (gena) na rolfoku.
  • 4 kajuty, 2 koupelny s WC, salón s kuchyní a navigačním stolkem.

gaia-interierPodpalubí je tvořeno salónem s jídelním koutem, kuchyňkou a navigačním stolem. Ze salónu jsou vstupy do všech 4 2lůžkových kajut a do obou koupelen s WC, jedné před záďové kajuty na pravoboku a druhé před příďové kajuty na levoboku. Na zádi jsou 2 klasické 2lůžkové kajuty, na přídi 1 a naproti příďové koupelně je tzv. „palandová kajuta“ s 2 lůžky nad sebou. V salónu je po snížení stolu k dispozici také pohodlné lůžko pro 1 osobu.

Součástí salónu je kuchyňka a navigační stůl pro kapitána. Kuchyňka má plynový dvouvařič s plynovou troubou, dvoudřez a ledničku. Součástí kuchyňky je i veškeré nutné vybavení pro vaření – nádobí, příbory atd. Navigační stůl je pracovištěm kapitána. Jsou v něm uloženy všechny navigační mapy a další pomůcky, od navigačního stolku je ovládán panel elektrického rozvodu, navigační GPS plotter a VHF radio.

Zadní kajuty jsou 2lůžkové, je v nich velká police a skříňky na oblečení. Kajuty jsou odvětrány bočním okénkem na bok lodi.

gaia-venekPřední kajuta je také 2lůžková se skříňkou a policemi. Odvětrána je velkou luknou na stropě.

Kokpit tvoří lavice pro sezení, kormidelní kolo a skládací stolek. Z kokpitu jsou také přístupná všechna lana potřebná k ovládání plachet. Z kokpitu je vstup na koupací plato na zádi lodě.

Na přídi se nachází tzv. studánka s kotevním řetězem a kotevním vrátkem a kotevní lože, ve kterém je uložena kotva. Gaia má výbornou kotvu a 50m dlouhý řetěz. Spouštění a vytahování kotvy je ovládáno elektrickým kotevním vrátkem. Na přední palubě je většinou i uložen nafukovací člunek s benzinovým motorkem a vesly pro přeplutí k břehu v případě kotvení.


Cena: 9.000,- Kč

Cena zahrnuje: pronájem lodi včetně služeb kapitána příp. i 1. důstojníka., freedivingovou průpravu a relaxační cvičení s ADEL
Cena nezahrnuje: dopravu k lodi (letadlo, trajekty), spotřebovanou naftu, plyn + místní poplatky za stání, vodu a elektřinu  (cca 200 eur/týden celkem za loď), stravu (posádka stravuje i kapitána a 1. důstojníka, preference zdravé veganské stravy), cestovní pojištění, půjčovné freedivingového vybavení (neopren, maska, šnorchl, ploutve, zátěžový opasek + olova).

Doprava k lodi: doporučení a tipy – letecky: přímé lety se společnostmi Aegean Airlines z Prahy, v dostatečném předstihu se dá letenka pořídit i za 5 000 Kč. V roce 2016 létali tam v pátek dopoledne a zpět v neděli ráno, je tedy třeba počítat s jedním dnem dovolené navíc a noclehy v hotelu + je zde příplatek za zavazadla. Let s přestupem je možný také s Air Serbia (srbské aerolinie, přestup v Bělehradu). V roce 2016 byl let koupený s předstihem za 4 000 Kč včetně zavazadla. Cenově výhodný se zdá přímý let z Bratislavy s Ryanair. Letenky lze zajistit přes www.skyscanner.com. Z letiště jezdí autobus k trajektům za 6 EUR/osoba/1 cesta.
Trajekt na Poros – rychlý cca za 25 EUR a pomalý za cca 14 EUR za 1 cestu, případně ještě s přespáním v hotelu v Aténách (cca 30 – 50 EUR za dvoulůžkový pokoj).

Kapacita 8 míst, rezervace do konce ledna 2017

Nalodění: sobota 14,00 hod, opuštění lodi: sobota 12,00 hod


Co dodat?

Snad jen to, že cítím v kostech, že tahle plavba by mohla být naprosto skvělá…a díky tomu, že se setkali lidé na stejné vlně, tak ještě navíc za velmi příjemných podmínek.

Více informací a rezervace u mě, zkušenosti s jachtingem a freedivingem nejsou nutné, každopádně určitě také nejsou na překážku a bude možné je aplikovat v praxi.

Už cítím tu vůni moře, hřejivé paprsky slunce, magickou sílu míst, která mají příběh, svěží vítr do plachet, nádech do života…a taky nějaké ty řecké olivky, sušená rajčátka, artyčoky…a sklenku rosé prosím


“Nemohu změnit směr větru, ale můžu nastavit své plachty tak, abych se vždy dostal do svého cíle.”

Jimmy Dean


Mám chuť do toho jít

Tato událost se koná v individuálních termínech na základě vzájemné domluvy, nebo aktuálně není vypsaný konkrétní termín. Svou preferenci stačí uvést do poznámky níže.

Zpět na kalendář akcí