Termín 2023: v přípravě, v případě zájmu o echo vyplň registraci níže a nový termín se dozvíš jako první

Přílet do Athén/Kalamaty cca v pátek, nalodění sobota 15,00 hod, vyplutí sobota/neděle dle podmínek a rozpoložení, dobro-družná plavba, vylodění následující sobota do 10,00 hod, odlet v odpoledních hodinách + možnost prodloužení pobytu na pevnině.

Přílet/odlet je možné přizpůsobit svým potřebám, přáním a plánům – např. strávit nějaký čas v Athénách apod.


Slovo na úvod od Adel:

Milé ženy,

dlouho ve mně zrála vize uspořádat čistě ženskou plavbu…a tak… letos je to tu znovu!

Tato plavba bude odvážná, inspirující, dopřávající i dobrodružná a jejím záměrem je nabrat svěží vítr do plachet, otevřít nové obzory svého směřování a užívat si plnými doušky hojnosti života, v jeho kráse a jednoduchosti.
Dopřát si aktivní prostor pro ozdravení těla i ducha a vstoupit do proudu, ve kterém se můžeme spojit se  svou esencí a silou a získat hodnotné zážitky a impulsy na svou cestu životem.
Je to něco, po čem sama toužím a vnímám jako obrovsky důležité si takovýto čas pravidelně věnovat. Současně je mi ctí, že tento prostor mohu spolu-vytvářet.

Týden na plachetnici s příznačným jménem Gaia se ponese se v energii Amy a program bude organicky vznikat dle podmínek moře, větru, počasí i našich přání. Není to tedy žádný „kurz“ s přesně daným harmonogramem, spíše jasný záměr s prostorem k přirozenému plynutí.


Čemu se můžeme (mimo jiné) věnovat?

 • plachtění a nabírání svěžího větru do plachet
 • noření se do hlubin (ráda vás zasvětím do kouzel freedivingu – potápění na nádech stejně, jako Ama)
 • když budeme mít štěstí, tak i plavání s želvami a kdo ví, třeba i s delfíny
 • relaxaci a meditaci, bytí v dechu ve společnosti elementů, jemnému pohybu
 • návštěvě silových míst
 • užívání si a dopřávání si výborného jídla a pití
 • pozorování západů slunce či spaní pod hvězdnou oblohou
 • vzájemnému sdílení svých darů

A kdo že je to Ama?

Příběh Amy je dávný příběh,

který v sobě nosí každá z nás.

Ama je žena moře.

Žena, která má odvahu ponořit se do hlubin,

žena mnoha tváří i talentů,

žena křehká a přesto silná,

která v srdci nosí

ten největší klenot,

svou perlu duše…

Je na čase spatřit ji v plné kráse

okoupat se ve všech odstínech perleti

a zářit svou esenci dál…


Oblast plavby:

Řecko, jih Peloponésu, vyplutí z Kalamaty
Místa k vidění:
Písčité pláže a krásné zátoky – zátoka Navarino, úžasná pláž v zátoce Voidokilias, pláž s útesy ke šnorchlování v Koroni, mystická zátoka v kraji Mani – Porto Kagio….
Všudypřítomná historie – pevnosti Methoni a Koroni, tajemný kraj Mani, slavná zátoka Navarino, kde se odehrála důležitá námořní bitva….
Přírodní krásy – jeskyně Diros, prý třetí nejkrásnější krasové jeskyně na světě
Krásná městečka a skvělé taverny
A hlavně to není turisticky přeplněná oblast s velkými hotely, ani lodí tu není tolik, žádné flotily ani velké charterové společnosti. Prostě jachting ve své původní nemasové podobě.

Loď, na které poplujeme: GAIA

 • SAS Vektor 401, rok výroby 2001, v roce 2021 prošla rozsáhlou rekonstrukcí
 • Max. délka 12,1 m, max. šířka 3,9 m, ponor 1,7 m, Motor Yanmar 40hp
 • Bermudské oplachtění – hlavní plachta refovaná do stěžně, přední plachta (gena) na rolfoku.
 • 4 kajuty, 2 koupelny s WC, salón s kuchyní a navigačním stolkem.

gaia-interierPodpalubí je tvořeno salónem s jídelním koutem, kuchyňkou a navigačním stolem. Ze salónu jsou vstupy do všech 4 2lůžkových kajut a do obou koupelen s WC, jedné před záďové kajuty na pravoboku a druhé před příďové kajuty na levoboku. Na zádi jsou 2 klasické 2lůžkové kajuty, na přídi 1 a naproti příďové koupelně je tzv. „palandová kajuta“ s 2 lůžky nad sebou. V salónu je po snížení stolu k dispozici také pohodlné lůžko pro 1 osobu.

Součástí salónu je kuchyňka a navigační stůl pro kapitána. Kuchyňka má plynový dvouvařič s plynovou troubou, dvoudřez a ledničku. Součástí kuchyňky je i veškeré nutné vybavení pro vaření – nádobí, příbory atd. Navigační stůl je pracovištěm kapitána. Jsou v něm uloženy všechny navigační mapy a další pomůcky, od navigačního stolku je ovládán panel elektrického rozvodu, navigační GPS plotter a VHF radio.

Zadní kajuty jsou 2lůžkové, je v nich velká police a skříňky na oblečení. Kajuty jsou odvětrány bočním okénkem na bok lodi.

gaia-venekPřední kajuta je také 2lůžková se skříňkou a policemi. Odvětrána je velkou luknou na stropě.

Kokpit tvoří lavice pro sezení, kormidelní kolo a skládací stolek. Z kokpitu jsou také přístupná všechna lana potřebná k ovládání plachet. Z kokpitu je vstup na koupací plato na zádi lodě.

Na přídi se nachází tzv. studánka s kotevním řetězem a kotevním vrátkem a kotevní lože, ve kterém je uložena kotva. Gaia má výbornou kotvu a 50m dlouhý řetěz. Spouštění a vytahování kotvy je ovládáno elektrickým kotevním vrátkem. Na přední palubě je většinou i uložen nafukovací člunek s benzinovým motorkem a vesly pro přeplutí k břehu v případě kotvení.


Kapitánka a koordinace:

Lucie Forštová, Gaia Sail – kapitánka

kvalifikací RYA Yachtmaster, zkouška v Anglii, 12 let intenzivně několik měsíců v roce na lodi. Plavby v Chorvatsku, Atlantik – Kanárské ostrovy, přeplavby La Manche, také Skotsko, hlavně Řecko.

S Luckou jsem zažila 3 plavby, z toho 2 v roce 2017 a jednu 2021. Moc ráda budu v plavbách s Luckou pokračovat a mým snem je vytvořit z této plavby tradici 🙂

Adel Nommo – koordinátorka + program – více o mne ZDE


Cena za týden plavby s programem:

bude upřesněno


Kapacita:

5 míst (+ kapitánka + koordinátorka)


Co dodat na závěr?

Snad jen to, že cítím v kostech, že tahle plavba bude naprosto skvělá…

Více informací a rezervace u mě, zkušenosti s jachtingem a freedivingem nejsou nutné, každopádně určitě také nejsou na překážku a bude možné je aplikovat v praxi.

Samotné plavbě bude předcházet i setkání posádky, během kterého se společně naladíme, pořešíme praktické záležitosti i se dobře pomějeme a užijeme si vzájemné přítomnosti.

Už cítím tu vůni moře, hřejivé paprsky slunce, magickou sílu míst, která mají příběh, svěží vítr do plachet, nádech do života…a taky nějaké ty řecké olivky, sušená rajčátka, artyčoky…a sklenku výborného vína prosím 🙂


„Nemohu změnit směr větru, ale můžu nastavit své plachty tak, abych se vždy dostal do svého cíle.“

Jimmy Dean

Mám chuť do toho jít

Tato událost se koná v individuálních termínech na základě vzájemné domluvy, nebo aktuálně není vypsaný konkrétní termín. Svou preferenci stačí uvést do poznámky níže.

Zpět na kalendář akcí