Termín: sobota 4.9. – sobota 11.9.2021

Přílet do Athén pátek 3.9. večer, přespání, nalodění sobota 15,00 hod, vyplutí sobota/neděle dle podmínek a rozpoložení, dobro-družná plavba, vylodění sobota 11.9. do 10,00 hod, odlet v odpoledních hodinách.

Přílet/odlet je možné přizpůsobit svým potřebám, přáním a plánům – např. strávit nějaký čas v Athénách apod.


Slovo na úvod od Adel:

Milé ženy,

dlouho ve mně zrála vize uspořádat čistě ženskou plavbu…a tak… konečně je to tady!

Tato plavba bude inspirativní, vyživující, dopřávající a dobrodružná a jejím záměrem je nabrat svěží vítr do plachet, otevřít nové obzory svého směřování a užívat si plnými doušky hojnosti života.
Dopřát si pečující prostor pro ozdravení těla i ducha a klid, ve kterém se můžeme plně uvolnit a spojit se se svou esencí a silou, dočerpat energii, zazdrojovat se.
Je to něco, po čem sama bytostně toužím a vnímám jako obrovsky důležité si takovýto čas pravidelně věnovat. Současně je mi ctí, že tento prostor mohu spolu-vytvářet.

Týden na plachetnici s příznačným jménem Gaia se ponese se v energii Amy a program bude organicky vznikat dle podmínek moře, větru, počasí i našich přání. Není to tedy žádný “kurz” s přesně daným harmonogramem, spíše jasný záměr s prostorem k přirozenému plynutí.


Čemu se můžeme (mimo jiné) věnovat?

 • plachtění a nabírání svěžího větru do plachet
 • noření se do hlubin (ráda vás zasvětím do kouzel freedivingu – potápění na nádech stejně, jako Ama)
 • když budeme mít štěstí, tak i plavání s želvami a kdo ví, třeba i s delfíny
 • relaxaci a meditaci, bytí v dechu ve společnosti elementů, jemnému pohybu
 • návštěvě silových míst (například Poseidonův chrám, Aegina – Chrám bohyně Afaie aj.)
 • užívání si a dopřávání si výborného jídla a pití
 • pozorování západů slunce či spaní pod hvězdnou oblohou
 • vzájemnému sdílení svých darů

A kdo že je to Ama?

Příběh Amy je dávný příběh,

který v sobě nosí každá z nás.

Ama je žena moře.

Žena, která má odvahu ponořit se do hlubin,

žena mnoha tváří i talentů,

žena křehká a přesto silná,

která v srdci nosí

ten největší klenot,

svou perlu duše…

Je na čase spatřit ji v plné kráse

okoupat se ve všech odstínech perleti

a zářit svou esenci dál…


Oblast plavby:

Řecko – Sarónský záliv, Kyklády, Egejské moře, pobřeží Peloponésu. Trasa plavby vždy záleží na délce pobytu a na počasí. Kapitán se snaží vyhovět posádce v jejich požadavcích a přáních (města, památky, zátoky, pláže…), ale konečné rozhodnutí je vždy na kapitánovi z důvodu bezpečnosti plavby.

Loď vyplouvá většinou z Porosu, krásného městečka na ostrově jižně od Atén, kam jezdí trajekty.



Loď, na které poplujeme: GAIA

 • SAS Vektor 401, rok výroby 2001
 • Max. délka 12,1 m, max. šířka 3,9 m, ponor 1,7 m, Motor Yanmar 40hp
 • Bermudské oplachtění – hlavní plachta refovaná do stěžně, přední plachta (gena) na rolfoku.
 • 4 kajuty, 2 koupelny s WC, salón s kuchyní a navigačním stolkem.

gaia-interierPodpalubí je tvořeno salónem s jídelním koutem, kuchyňkou a navigačním stolem. Ze salónu jsou vstupy do všech 4 2lůžkových kajut a do obou koupelen s WC, jedné před záďové kajuty na pravoboku a druhé před příďové kajuty na levoboku. Na zádi jsou 2 klasické 2lůžkové kajuty, na přídi 1 a naproti příďové koupelně je tzv. „palandová kajuta“ s 2 lůžky nad sebou. V salónu je po snížení stolu k dispozici také pohodlné lůžko pro 1 osobu.

Součástí salónu je kuchyňka a navigační stůl pro kapitána. Kuchyňka má plynový dvouvařič s plynovou troubou, dvoudřez a ledničku. Součástí kuchyňky je i veškeré nutné vybavení pro vaření – nádobí, příbory atd. Navigační stůl je pracovištěm kapitána. Jsou v něm uloženy všechny navigační mapy a další pomůcky, od navigačního stolku je ovládán panel elektrického rozvodu, navigační GPS plotter a VHF radio.

Zadní kajuty jsou 2lůžkové, je v nich velká police a skříňky na oblečení. Kajuty jsou odvětrány bočním okénkem na bok lodi.

gaia-venekPřední kajuta je také 2lůžková se skříňkou a policemi. Odvětrána je velkou luknou na stropě.

Kokpit tvoří lavice pro sezení, kormidelní kolo a skládací stolek. Z kokpitu jsou také přístupná všechna lana potřebná k ovládání plachet. Z kokpitu je vstup na koupací plato na zádi lodě.

Na přídi se nachází tzv. studánka s kotevním řetězem a kotevním vrátkem a kotevní lože, ve kterém je uložena kotva. Gaia má výbornou kotvu a 50m dlouhý řetěz. Spouštění a vytahování kotvy je ovládáno elektrickým kotevním vrátkem. Na přední palubě je většinou i uložen nafukovací člunek s benzinovým motorkem a vesly pro přeplutí k břehu v případě kotvení.


Kapitánka a koordinace:

Lucie Forštová, Gaia Sail – kapitánka

kvalifikací RYA Yachtmaster, zkouška v Anglii, 12 let intenzivně několik měsíců v roce na lodi. Plavby v Chorvatsku, Atlantik – Kanárské ostrovy, přeplavby La Manche, také Skotsko, hlavně Řecko.

S Luckou jsem zažila 2 úžasné plavby v roce 2017, tehdy ještě 2 v 1 před narozením Běličky. Moc ráda budu v plavbách s Luckou pokračovat a mým snem je vytvořit z této plavby tradici 🙂

Adel Nommo – koordinátorka + program – více o mne ZDE


Cena za týden plavby s programem:

9.500,- Kč (při rezervaci do konce června)

dále 10.300,- Kč

Cena zahrnuje: pronájem lodi včetně služeb kapitána, ubytování ve 2 lůžkových kajutách (7 nocí), koordinaci a doprovodný program od Adel. Každá účastnice navíc obdrží tématický DÁREK 🙂

Cena nezahrnuje: dopravu k lodi (letadlo, trajekty), spotřebovanou naftu, plyn + místní poplatky za stání, vodu a elektřinu  (cca 200 eur/týden celkem za loď), stravu (posádka stravuje i kapitána), cestovní pojištění, případné půjčovné freedivingového vybavení (neopren, maska, šnorchl, ploutve, zátěžový opasek + olova).

Doprava k lodi: doporučení a tipy – letecky: nejkomfortněji vnímám přímé lety z Prahy se společností Aegean Airlines – aktuálně je přímý let s příletem pátek večer a odletem v sobotu odpoledne k dispozici za cca 8.000,- Kč včetně odbaveného zavazadla (23kg, flexibilní letenka).

Celkový rozpočet na akci předpokládám cca 23 – 25 tis./osobu dle toho, jak moc si kdo bude chtít dopřávat.

Letenky lze zajistit přes www.skyscanner.com.

Z letiště jezdí autobus k trajektům za 6 EUR/osoba/1 cesta.Trajekt na Poros – rychlý cca za 25 EUR a pomalý za cca 13 EUR za 1 cestu, případně ještě s přespáním v hotelu v Aténách (cca 30 – 40 EUR za dvoulůžkový pokoj).

Aktuální podmínky vstupu: příjezdový formulář, negativní PCR test/doklad o očkování, aktuální info k dispozici k ověření vždy ZDE


Kapacita:

4-5 míst (+ kapitánka + koordinátorka), rezervace červen 2021, záloha ve výši 50% z ceny plavby, předpokládaná rezervace letenky červen/červenec

Doplňující info: je pro mne důležité, abychom na lodi měly dostatek osobního prostoru a aby se plavba nesla v pohodovém a štědrém duchu, proto jsem se rozhodla uspořádat plavbu pro skupinu menší, než je maximální kapacita lodi.


Co dodat na závěr?

Snad jen to, že cítím v kostech, že tahle plavba bude naprosto skvělá…

Více informací a rezervace u mě, zkušenosti s jachtingem a freedivingem nejsou nutné, každopádně určitě také nejsou na překážku a bude možné je aplikovat v praxi.

Samotné plavbě bude předcházet i setkání posádky, během kterého se společně naladíme, pořešíme praktické záležitosti i se dobře pomějeme a užijeme si vzájemné přítomnosti.

Už cítím tu vůni moře, hřejivé paprsky slunce, magickou sílu míst, která mají příběh, svěží vítr do plachet, nádech do života…a taky nějaké ty řecké olivky, sušená rajčátka, artyčoky…a sklenku výborného vína prosím 🙂


“Nemohu změnit směr větru, ale můžu nastavit své plachty tak, abych se vždy dostal do svého cíle.”

Jimmy Dean

Mám chuť do toho jít

Tato událost se koná v individuálních termínech na základě vzájemné domluvy, nebo aktuálně není vypsaný konkrétní termín. Svou preferenci stačí uvést do poznámky níže.

Zpět na kalendář akcí